Представитель ООО "Антарес Вестерн Гейт" телефон Viber: +380995655955
Ваша корзина пуста!

Категории

953.26 грн.

Препарат обладает отличными репеллентными свойствами, то есть в короткий срок заставляет насекомых покинуть укрытия и активно передвигаться по обработанной

                                               Методичні вказівки

із застосування засобу інсектицидного «Тетрацин»

 для знищення синантропних комах

 

 

 1. Загальні положення
 1. .  Повна назва засобу : інсектицидний засіб «Тетрацин».
 1. .  Виробник : ТОВ “Дезснаб - Трейд” (Російська Федерація).

          1.3. Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. % : піретроїди циперметрин – 10,0 і тетраметрин – 1,5 та синергіст піперонілбутоксид – 10,0 (діючі речовини); ПАР – 7,0, стабілізатор – 5,0, розчинник до 100 (допоміжні речовини).

          1.4. Форма випуску та фізико-хімічні властивості засобу.  Концентрований інсектицидний засіб «Тетрацин» має вигляд прозорої рідини світло-жовтого кольору зі слабким запахом розчинника. Засіб добре змішується з водою, утворюючи робочі емульсії, які не залишають плям на обробленій поверхні, легко змиваються .

          1.5. Призначення засобу. Інсектицидний засіб «Тетрацин» призначений для використання в сфері медичної дезінсекції на об’єктах різних категорій фахівцями організацій, які мають право на проведення дезінсекційних  робіт.

           Засіб рекомендований:

        - для знищення синантропних комах (таргани, мухи, блохи, постільні блощиці, мурашки (робочі особини), комарі (личинки, імаго) у виробничих і житлових приміщеннях за відсутності людей, дитячих установах (крім спалень та ігрових кімнат), лікувально-профілактичних закладах (за винятком палат для хворих) і на підприємствах торгівлі, громадського харчування;

           - для знищення імаго комарів при обробці місць їх знаходження у приміщенні та личинок у закритих водоймах підвальних приміщень житлових та інших споруд. Засіб застосовується у вигляді робочих водних емульсій.      

1.6.   Специфічні біологічні властивості засобу. Засіб «Тетрацин» є інсектицидом широкого спектра дії. Специфічні властивості засобу – гостру  інсектицидну та пролонговану (не менше 1 місяця) залишкову дію – обумовлюють  діючі речовини: піретроїди циперметрин та тетраметрин і посилюючий їх дію синергіст піперонілбутоксид. 

1.7. Токсичність і небезпека засобу. Засіб «Тетрацин» за параметрами гострої токсичності згідно з ГОСТ 12.1.007-76 та ДСанПіН 8.8.1.002-98 належить до 3 класу помірно небезпечних речовин при введенні у шлунок, до 4 класу мало небезпечних речовин при нанесенні на шкірні покриви. За ступенем леткості пари засіб віднесено до 3 класу помірно небезпечних засобів за критеріями відбору інсектицидних препаратів.

          Робоча водна емульсія 0,25 % (за ДР) концентрації у формі аерозолю  (при зрошенні ) за зоною гострого біоцидного ефекту належать до 2 класу високо небезпечних засобів, у вигляді пари за зоною підгострого біоцидного ефекту – до 4 класу мало небезпечних засобів.

         «Тетрацин» у вигляді робочих водних емульсій не має шкірно-резорбтивних, місцево-подразнюючих і сенсибілізуючих властивостей. Попадання 0,25% робочої емульсії на слизові оболонки очей викликає їх помірне подразнення.

         ГДКп.р.з. циперметрину    – 0,5  мг/м3; ГДКп.р.з. тетраметрину – 5,0 мг/м3 ; ОБРВ піперонілбутоксиду – 0,05мг/м3.
     2. Приготування робочих водних емульсій

2.1. Умови та методика приготування робочих емульсій. 

Засіб застосовують у вигляді водних емульсій у концентрації 0,1% – 0,25% за ДР. Робочі водні емульсії засобу «Тетрацин» готують у промаркованому посуді шляхом змішування концентрату з водопровідною водою кімнатної температури (18 – 25 0С).        

         Приготування емульсій проводять безпосередньо перед їх застосуванням, постійно і рівномірно розмішуючи протягом 5 хв наважку засобу у відповідній кількості води. Для приготування емульсій певної концентрації виходять з наступних розрахунків (таблиця 1). 

  Таблиця 1. Приготування робочих водних емульсій засобу «Тетрацин»

Цільові види комах

Концентрація робочої емульсії,% за ДР

Кількість засобу в робочій водній емульсії , мл

 

10л

Таргани

0,25

22,00

110,00

220,00

Постільні блошиці

 

0,10

10,00

50,00

100,00

Блохи

0,15

13,00

65,00

130,00

Мухи          імаго

0,20

17,50

87,50

175,00

Комарі

імаго

0,10

10,00

50,00

100,00

личинки

0,15

13,00

65,00

130,00

Мурашки

0,10

10,00

50,00

100,00

2.2. Методи обробки.       

     При дезінсекційних обробках приміщень методом зрошення використовують дозволену розпилюючу апаратуру різних марок (ручну, ранцеву тощо). Обробку   приміщень  проводять   при      відкритих      вікнах,

кватирках; поверхні зрошують з відстані 20 – 30 см. Засіб не можна розпилювати у повітря приміщення. Суцільна обробка приміщень заборонена, обробляють лише поверхні, які контактують з комахами.    

3. Спосіб застосування робочих водних емульсій інсектицидного засобу  «Тетрацин» з метою дезінсекції

   3.1. Застосування засобу для знищення тарганів

3.1.1. Для знищення тарганів робочу водну емульсію 0,25 % (за ДР) концентрації використовують вибірково у місцях виявлення, на шляхах переміщення до води і їжі та проникнення комах до приміщень. Особливу увагу приділяють отворам та шпаринам у стінах, одвірках, порогах, вздовж плінтусів, в облицювальних покриттях, а також вентиляційним віддушинам, місцям вводу та виводу труб водопровідної, опалювальної та каналізаційної систем, місцям навколо мийки, під ванною, за предметами обстановки (буфети, столи, полиці, шафки тощо).

3.1.2. Норма витрати робочої водної емульсії засобу складає 50 – 100 мл/м2 поверхонь, що обробляються.

 1.  Обробку проводять одночасно в усіх приміщеннях, де були виявлені таргани. При великій кількості комах обробляють також суміжні приміщення з метою профілактики для попередження міграції та наступного заселення їх тарганами.
 2. Після обробки приміщення залишають зачиненим на 8 – 12 годин, потім ретельно провітрюють протягом 30 хвилин. Загиблих і паралізованих комах систематично змітають та знищують шляхом спалення або спускають у каналізацію. Засіб видаляють вологим способом (1,5 % – 2,0 % мильно – содовим розчином) з робочих поверхонь за 8 – 12 годин після обробки, але не пізніше, ніж за 3 години до використання об’єкта за призначенням, з інших місць (де це можливо) прибирають за 2 – 4 тижні по загибелі всіх комах або після закінчення строку дії засобу.
 3. Повторні обробки проводять при появі комах у приміщенні.

3.2. Застосування засобу для знищення постільних блошиць

 3.2.1. Для знищення постільних блощиць використовують робочу водну емульсію у концентрації 0,10% (за ДР). При невеликій кількості комах обробляють лише місця їх концентрації, які виявляють попередньо перед обробкою. При великій чисельності та у випадках облицювання стін сухою штукатуркою обробці підлягають також місця їх можливого розселення : шпарини вздовж плінтусів,  бордюрів, місць  відставання  шпалер;   дерев’яні

частини диванів, крісел; навкруги дверних коробок, віконних рам та вентиляційних решіток; шпарини в стінах, меблях, а також килими та картини із зворотного боку.

3.2.2. Обробку робочими емульсіями засобу проводять з розрахунку 50 мл /м2   для поверхонь, які всмоктують і не всмоктують рідину. Постільну білизну не обробляти!   

         Одночасно обробку всіх приміщень проводять лише в готелях та гуртожитках, де можливе часте занесення комах.

3.2.3. Після дезінсекції приміщення провітрюють та прибирають вологим способом розчинами миючих засобів, які мають лужні властивості. Повторні обробки проводять при появі комах у приміщенні.

3.3 Застосування засобу для знищення бліх

3.3.1. Знищення бліх у приміщенні проводять, обробляючи (0,15 % за ДР) робочою водною емульсією засобу стіни (на висоту до 1м), поверхню підлоги у місцях відставання лінолеуму та плінтусів, шпарини за плінтусами, килими, доріжки із зворотного боку. При наявності у приміщенні тварин (кішок і собак) обробляють місця їх відпочинку – килимки, підстилки ( із зворотного боку), які на третю добу витрушують, потім перуть перед застосуванням.

3.3.2 Норма витрати робочої водної емульсії при обробці від бліх поверхонь, які всмоктують або не всмоктують рідину, складає 50 мл/м2 .

3.3.3 При дезінсекції захаращених підвалів спочатку по можливості звільняють їх від сміття, потім старанно зрошують робочою емульсією (при необхідності норму витрати робочої емульсії можна збільшити до 100 мл/м2). Повторні обробки проводять за ентомологічними показаннями.

 1. Застосування засобу для знищення мух

3.4.1. Для знищення окрилених мух вибірково зрошують 0,20 % (за ДР) робочою водною емульсією «Тетрацин» місця посадки комах (скло та рами вікон, дверні коробки тощо) у добре провітрюваних приміщеннях.

3.4.2 Для обробки сміттєзбірників, сміттєкамер, площ навколо контейнерів, сандвірного устаткування тощо використовують 0,20% (за ДР) робочу водну емульсію.

3.4.3. Норма витрати робочої водної емульсії складає 50 мл/м2 у залежності від чисельності мух і типу поверхні, що підлягає обробці. При великій чисельності мух норму витрат робочої емульсії можна збільшити до 100 мл/м2.

3.4.4. Засіб прибирають з відкритих місць вологим способом (мильно -             содовим розчином) через одну добу. Повторні обробки проводять за ентомологічними показаннями (при появі окрилених мух).

 1. Застосування засобу для знищення комарів
  1. Для знищення окрилених комарів вибірково зрошують 0,10% (за ДР)  робочою водною емульсією місця їх посадки у добре провітрюваних приміщеннях. У підвалах, технічних прибудовах, складах емульсією  обробляють ділянки стін та стель у місцях скупчення комарів.
  2. Для знищення личинок комарів у підвалах будинків, використовують 0,15 % (за ДР) водну емульсію, якою рівномірно обробляють місця виплоду комарів. Норма витрати робочої водної емульсії складає 50 мл/м2  поверхні. Повторюють обробки не частіше 1 разу на місяць при появі личинок.
 1. Застосування засобу для знищення мурашок

3.6.1 Для знищення рудих хатніх мурашок зрошують 0,1% (за ДР) водною емульсією засобу шляхи їх пересування (доріжки) або місця скупчення.

3.6.2. Норма витрати робочої емульсії складає 2,5 мл/м2.

3.6.3. Повторні обробки проводять за ентомологічними показаннями при першій появі мурашок у приміщенні.

Написать отзыв