Представитель ООО "Антарес Вестерн Гейт" телефон Viber: +380995655955
Ваша корзина пуста!

Категории

961.84 грн.

Средство инсектицидное «Ципромал к.э.» предназначено для уничтожения синантропных тараканов, мух, блох, постельных клопов, комаров, крысиных клещей на объектах

Методичні вказівки

із застосування засобу інсектицидного “Ципромал к.е.” для знищення синантропних членистоногих

1. Загальні положення 1.1 Повна назва засобу : інсектицидний засіб "Ципромал к.е."

1.2  Виробник : ТОВ “Дезснаб - Трейд” (Російська Федерація).

          1.3. Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. % : малатіон (з групи ФОС) – 45,0, циперметрин (з групи піретроїдів) – 7,5 (діючі речовини); ПАР – 2.0, стабілізатор – 7,5, антиоксидант – 8,0, розчинник до 100 (допоміжні речовини).

          1.4. Форма випуску та фізико-хімічні властивості засобу.  Інсектицидний засіб "Ципромал к.е." – це концентрат емульсії у вигляді прозорої рідини світло-жовтого кольору. Засіб добре змішується з водою, утворюючи емульсію білого кольору. Концентрація водневих іонів 0,5%-ої водної емульсії – 4,5-5,5.

          1.5. Призначення засобу. Інсектицидний засіб "Ципромал к.е." призначений для використання у сфері медичної дезінсекції на об’єктах різних категорій фахівцями організацій, які мають право на проведення дезінсекційних  робіт.

           Засіб рекомендований:

        - для знищення синантропних членистоногих (таргани, мухи, блохи, постільні блощиці, комарі та пацюкові кліщі) у виробничих і житлових приміщеннях за відсутності людей, дитячих установах (крім спалень та ігрових кімнат), лікувально-профілактичних закладах (за винятком палат для хворих) і на підприємствах торгівлі, громадського харчування;

           - для знищення імаго комарів та їх личинок у закритих водоймах (підвальні приміщення житлових будинків, стічні води, протипожежні місткості тощо), у будівлях і спорудах, а також для боротьби з комарами при обробці відкритих непроточних природних і штучних водойм постійного чи тимчасового існування, які не мають санітарно-побутового або рибогосподарчого значення, у місцях масового відпочинку та рекреаційних зонах.         

1.6.   Специфічні біологічні властивості засобу. Засіб "Ципромал к.е." є інсектицидом широкого спектра дії. Специфічні властивості засобу – гостру  інсектицидність і акарицидність щодо пацюкових кліщів та пролонговану залишкову дію протягом 3 – 5 тижнів – обумовлюють  діючі речовини циперметрин – високоактивна сполука з групи синтетичних  піретроїдів 2-го покоління, та малатіон – з групи ФОС, який застосовується для знищення практично усіх видів членистоногих. Висока активність засобу у порівняно невеликих концентраціях (0,25% – 0,75% за ДР) обумовлена адитивним ефектом.   

   1.7. Токсичність і небезпека засобу. Засіб «Ципромал к.е.» за параметрами гострої токсичності згідно з ГОСТ 12.1.007-76 та ДСанПіН 8.8.1.002-98 належить до 3 класу помірно небезпечних речовин при введенні у шлунок, до 4 класу мало небезпечних речовин при нанесенні на шкірні покриви.

          Робоча водна емульсія 0,75 % (за ДР) концентрації у формі аерозолю  (при зрошенні ) за зоною гострого біоцидного ефекту належать до 2 класу високо небезпечних засобів, у вигляді пари за зоною підгострого біоцидного ефекту відноситься до 3 класу помірно небезпечних засобів у відповідності до Класифікації ступеню небезпеки засобів дезінсекції. Шкірно-резорбтивної, місцево-подразнюючої та сенсибілізуючої дії не встановлено.

         ГДКп.р.з. малатіону – 0,5 мг/м3 (пара+аерозоль); ГДКп.р.з. циперметрину    – 0,5  мг/м3 (пара + аерозоль).


     2. Приготування робочих водних емульсій

2.1. Умови та методика приготування робочих емульсій.

Засіб застосовують у вигляді водних емульсій у концентрації 0,25% – 0,75% за ДР, що відповідає 0,5% - 1,5% за засобом. Робочі водні емульсії засобу «Ципромал к.е.» готують у промаркованому посуді шляхом змішування концентрату з водопровідною водою кімнатної температури (18 – 25 0С) або відфільтрованою водою з найближчої водойми.        

         Приготування емульсій проводять безпосередньо перед їх застосуванням, постійно і рівномірно розмішуючи протягом 5 хв наважку засобу у відповідній кількості води. Для приготування емульсій певної концентрації виходять з наступних розрахунків (таблиця 1).

Таблиця 1. Приготування робочих водних емульсій засобу «Ципромал к.е.»

Цільові види членистоногих

Концентрація

робочої емульсії, %

Кількість засобу в робочій водній емульсії , мл

 

 

за ДР

за засобом

 

10л

100л

Таргани

0,75

1,50

15,00

150,00

1500,00

Постільні блошиці

0,75

1,50

15,00

150,00

1500,00

Блохи

0,55

1,1

11,00

110,00

1100,00

Мухи

імаго

0,55

1,1

11,00

110,00

1100,00

личинки

0,55

1,1

11,00

110,00

1100,00

Комарі

імаго

0,55

1,1

11,00

110,00

1100,00

личинки

0,25

0,50

5,00

50,00

500,00

Кліщі пацюкові

0,75

1,50

15,00

150,00

1500,00

2.2. Методи обробки.

            При дезінсекційних обробках приміщень методом зрошення використовують дозволену розпилюючу апаратуру різних марок (ручну, ранцеву тощо). Обробку   приміщень  проводять   при      відкритих      вікнах,

кватирках; поверхні зрошують з відстані 20 – 30 см. Засіб не можна розпилювати у повітря приміщення. Суцільна обробка приміщень заборонена, обробляють лише поверхні, які контактують з комахами.    

   При дезінсекційних обробках у природних умовах з метою боротьби з комарами використовують розпилюючу апаратуру: квазар, автомакс, дрібнокрапельні ранцеві оприскувачі тощо.

3. Спосіб застосування робочих водних емульсій інсектицидного засобу  «Ципромал к.е.» з метою дезінсекції

3.1. Застосування засобу для знищення тарганів

3.1.1. Для знищення тарганів робочу водну емульсію 0,75 % (за ДР) концентрації використовують вибірково у місцях виявлення, на шляхах переміщення до води і їжі та проникнення комах до приміщень. Особливу увагу приділяють отворам та шпаринам у стінах, одвірках, порогах, вздовж плінтусів, в облицювальних покриттях, а також вентиляційним віддушинам, місцям вводу та виводу труб водопровідної, опалювальної та каналізаційної систем, місцям навколо мийки, під ванною, за предметами обстановки (буфети, столи, полиці, шафки тощо).

3.1.2. Норма витрати робочої водної емульсії засобу складає 50 мл/м2 поверхонь, що обробляються.

  1.  Обробку проводять одночасно в усіх приміщеннях, де були виявлені таргани. При великій кількості комах обробляють також суміжні приміщення з метою профілактики для попередження міграції та наступного заселення їх тарганами.
  2. Після обробки приміщення залишають зачиненим на 8 – 12 годин, потім ретельно провітрюють протягом 30 хвилин. Загиблих і паралізованих комах систематично змітають та знищують шляхом спалення або спускають у каналізацію. Засіб видаляють вологим способом (1,5% – 2,0 % мильно – содовим розчином) з робочих поверхонь за 8 – 12 годин після обробки, але не пізніше, ніж за 3 години до використання об’єкту за призначенням, з інших місць (де це можливо) прибирають за 2 – 4 тижні по загибелі всіх комах або після закінчення строку дії засобу.
  3. Повторні обробки проводять при появі комах у приміщенні.

3.2. Застосування засобу для знищення постільних блошиць

 3.2.1. Для знищення постільних блощиць використовують робочу водну емульсію у концентрації 0,75% (за ДР). При невеликій кількості комах обробляють лише місця їх концентрації, які виявляють попередньо перед обробкою. При великій чисельності та у випадках облицювання стін сухою штукатуркою обробці підлягають також місця їх можливого розселення : шпарини вздовж плінтусів,  бордюрів, місць  відставання  шпалер;   дерев’яні

частини диванів, крісел; навкруги дверних коробок, віконних рам та вентиляційних решіток; шпарини в стінах, меблях, а також килими та картини із зворотного боку.

3.2.2. Обробку робочими емульсіями засобу проводять з розрахунку 50 мл /м2   для поверхонь, які всмоктують і не всмоктують рідину. Постільну білизну не обробляти!   

         Одночасно обробку всіх приміщень проводять лише в готелях та гуртожитках, де можливе часте занесення комах.

3.2.3. Після дезінсекції приміщення провітрюють та прибирають вологим способом розчинами миючих засобів, які мають лужні властивості. Повторні обробки проводять при появі комах у приміщенні.

3.3 Застосування засобу для знищення бліх

3.3.1. Знищення бліх у приміщенні проводять, обробляючи (0,55 % за ДР) робочою водною емульсією засобу стіни (на висоту до 1м), поверхню підлоги у місцях відставання лінолеуму та плінтусів, шпарини за плінтусами, килими, доріжки із зворотного боку.

3.3.2 Норма витрати робочої водної емульсії при обробці від бліх поверхонь, які всмоктують або не всмоктують рідину, складає 50 мл/м2 .

3.3.3 При дезінсекції захаращених підвалів спочатку по можливості звільняють їх від сміття, потім старанно зрошують (при необхідності норму витрати робочої емульсії можна збільшити до 100 мл/м2). Повторні обробки проводять за ентомологічними показаннями.

  1. Застосування засобу для знищення мух

3.4.1. Для знищення окрилених мух вибірково зрошують 0,55 % (за ДР) робочою водною емульсією «Ципромал к.е.» місця посадки комах (скло та рами вікон, дверні коробки тощо) у добре провітрюваних приміщеннях.

3.4.2 Для обробки зовнішніх стін будівель, сміттєзбірників, сміттєкамер, площ навколо контейнерів, сандвірного устаткування тощо використовують 0,55% (за ДР) робочу водну емульсію.

3.4.3. Норма витрати робочої водної емульсії складає 50 – 100 мл/м2 у залежності від чисельності мух і типу поверхні, що підлягає обробці.

3.4.4. Засіб прибирають з відкритих місць вологим способом (мильно -             содовим розчином) через одну добу. Повторні обробки проводять за ентомологічними показаннями (при появі окрилених мух).

3.4.5. Для боротьби з личинками мух використовують 0,55%(за ДР) робочу емульсію, якою обробляють місця виплоду мух (харчові та інші відходи, вигрібні ями тощо) з інтервалом 1 раз у 20 – 30 днів.

  1. Застосування засобу для знищення комарів
    1. Для знищення окрилених комарів вибірково зрошують 0,55% (за ДР)  робочою водною емульсією місця їх посадки у добре провітрюваних приміщеннях. У підвалах, технічних прибудовах, складах емульсією  обробляють ділянки стін та стель у місцях скупчення комарів.
    2. Для знищення личинок комарів у підвалах житлових будинків, стічних водах, протипожежних місткостях  тощо (закриті водойми ) використовують 0,25 % (за ДР) водну емульсію, яку рівномірно розбризкують по поверхні водойм. Норма витрати робочої водної емульсії складає 100 мл/м2  поверхні води. Повторні обробки проводять при появі личинок комарів ІІ – ІІІ віку. Повторюють обробки не частіше 1 разу на місяць.

3.5.3. Для боротьби з личинками комарів у воді відкритих непроточних водойм використовують робочі водні емульсії у концентрації 0,25% (за ДР). Норма витрати робочої водної емульсії – 100-150  мл/м2 поверхні води. Розрахунок норми витрати проводять враховуючи площу водойми, її глибину, ступінь заростання, вік личинок і щільність їх заселення водойми. Роботи починають проводити з появою личинок комарів І-ІІ віку.

  1. Застосування засобу для знищення пацюкових кліщів

3.6.1 Для знищення пацюкових кліщів використовують 0,75% ( за ДР) концентрацію водної робочої емульсії, якою зрошують лази, труби різних комунікацій, ділянки плінтусів, стін, підлоги, вздовж них, а також в місцях можливого скупчення кліщів – теплі ділянки стін і підлоги біля опалювальних приладів і теплих комунікацій, нижню частину меблів, робочі столи, які обробляють повністю, в тому числі шухляди, які в них є. За наявності фальшпокриття, за яким можуть пересуватися гризуни, стеля і стіни також підлягають обробці.

Написать отзыв