Представитель ООО "Антарес Вестерн Гейт" телефон Viber: +380995655955
Ваша корзина пуста!

Категории

1164.67 грн.

Средство "Авицин" предназначено: для уничтожения платяных вшей; головных и лобковых вшей у взрослого населения и детей с пяти лет

Методичні вказівки

 

із застосування педикуліцидного  засобу “Авіцин”

для знищення головних, лобкових і одежних вошей

 

  1. Загальні положення

 

  1. .  Повна назва засобу : педикуліцидний засіб "Авіцин".      
  2.    1.2. Виробник: ТОВ “Дезснаб – Трейд” (Російська Федерація, м. Москва).           

    1.3.  Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин: піретроїд перметрин – 15,0 % (діюча речовина); стабілізатор феноксіетанол – 60,0 %, оцтова льодяна кислота – 2,0 %, поверхнево – активна речовина (ПАР) неонол 9 - 12 – до 100 % (допоміжні речовини).    

          1.4. Форма випуску та фізико-хімічні властивості засобу:    

      "Авіцин" – це педикуліцидний концентрат у вигляді прозорої світло – жовтої або безбарвної рідини, рН якої 6,0 – 7,0; добре змішується  з водою. Випускається у скляних або пластикових флаконах.

                      1.5. Призначення засобу. Засіб "Авіцин" призначено для знищення головних і лобкових вошей у дорослих і дітей віком від п’яти років, одежних вошей, а також для дезінсекції поверхонь у приміщеннях для огляду пацієнтів, уражених головним педикульозом і фтіріазом, та їх речей у закладах охорони здоров’я, учбово – виховних, пенітенціарних та інших закладах у практиці медичної дезінсекції персоналом організацій, які мають право займатися дезінфекційною діяльністю.         

          1.6. Специфічні біологічні властивості засобу: засіб «Авіцин» ефективний щодо імаго, личинок та яєць (гнид) вошей. Має гостру педикуліцидну дію, яка забезпечує параліч, потім загибель вошей.    

      1.7. Токсичність і небезпека засобу. Концентрат "Авіцин" за параметрами гострої токсичності при введенні в шлунок і нанесенні на шкіру згідно з ГОСТ 12.1.007 – 76  відноситься до 3 – 4 класів помірно та малонебезпечних сполук. При одноразовому нанесенні на шкірні покриви засіб має слабко виражену подразнюючу дію. У рекомендованих режимах застосування робочі водні емульсії засобу не мають місцево – подразнюючої, шкірно – резорбтивної та сенсибілізуючої дії.  При інгаляції у вигляді пари засіб мало небезпечний. При зрошенні (аерозоль) робочі водні емульсії засобу  (0,15 %)  помірно небезпечні (3 клас небезпеки).        ГДК п.р.з. для перметрину – 1 мг / м3.
 

2. Приготування робочої водної емульсії

2.1. Для знищення головних, лобкових та одежних вошей використовують робочі водні емульсії у концентрації 0,15 % (за ДР), які готують з концентрованого засобу “Авіцин” (15,0 %).

2.2. Для приготування 1000 мл 0,15 % робочої водної емульсії необхідно до 990,0 мл води кімнатної температури додати 10,0 мл засобу. Готову емульсію необхідно використати протягом 12 годин.

         2.3.  При дезінсекції приміщень проти вошей та речей використовують наявну розпилюючу апаратуру.

      3. Спосіб застосування засобу

         3.1.  Знищення головних та лобкових вошей у дорослих і дітей віком від 5 років.

          3.1.1. Перед застосуванням збовтати робочу емульсію, рясно нанести тампоном на попередньо зволожене волосся, злегка втираючи у корені волосся. При фтіріазі обробляють усю уражену поверхню волосяних частин тіла (лобкова зона, пахви, брови, вуса, борода).

         3.1.2. Через 15 –20 хв після нанесення емульсії змити її проточною водою з оброблених ділянок тіла, потім вимити їх звичайним способом. Після обробки та миття волосся голови прополіскують теплим столовим оцтом або теплим 5 – 10 % розчином оцтової кислоти. Голову пов’язують хусткою і через 30 хв гнид та загиблих вошей вичісують густим гребінцем, попередньо зануривши гребінець в оцет. Для збирання волосся, гнид та загиблих вошей підкладають лист білого паперу, який потім разом з волоссям та комахами спалюють.

       3.1.3. Норма витрати водної емульсії засобу “Авіцин” становить від 30 мл до 100 мл на людину в залежності від ступеня ураженості (інфестації) комахами, довжини та густоти волосся.             

       3.1.4. При необхідності обробку повторюють, але не частіше 2 разів на місяць.

          3.2. Знищення одежних вошей.

                       3.2.1. Метод замочування речей, уражених вошами.

       Натільну та постільну білизну, інші речі, що підлягають пранню, замочують у 0,15 % водній емульсії засобу “Авіцин” протягом 15 – 20 хвилин залежно від ураженості яйцями. Норма витрати водних емульсій становить 2,5 л на комплект постільної білизни або на 1 кг сухих речей. Після дезінсекції білизну ретельно прополіскують і замочують на добу в розчині кальцинованої соди (1 столова ложка на 1 л  води), після чого застосовують звичайне прання або  без замочування перуть у гарячій воді з обов’язковим застосуванням соди та мила (бажано піддавати кип’ятінню). Прасують праскою з обох боків або пропрасовують з відпарюванням.

          3.2.2. Метод зрошування речей з розпилюючої апаратури.

            Для нанесення робочої водної емульсії засобу «Авіцин» на одяг, постільні речі (матраси, ковдри), а також для обробки приміщень використовують ручні розпилювачі: гідропульт, автомакс, розпилювачі типу “Квазар” або “Росинка”.

       Верхній одяг, постільні речі (за винятком подушок) зрошують 0,15 % водною емульсією до легкого зволоження. Особливо ретельно обробляють місця знаходження вошей (коміри, пояси, шви, складки тощо).

      Норма витрати водної емульсії для обробки сукні складає 30 – 50 мл; на комплект постільних речей (матрац, ковдра) необхідно 400 мл; на комплект одягу (пальто, піджак, штани, головний убір) – 350 мл.

      Обробленими речами можна користуватися лише після їх сушіння та ретельного провітрювання на відкритому повітрі (протягом дня).

          3.3.  Дезінсекція приміщень проти вошей

       3.3.1. Дезінсекцію поверхонь у приміщеннях, що призначені для огляду пацієнтів, уражених педикульозом або фтіріазом, у закладах охорони здоров’я державної та комунальної форми власності та інших закладах  (приймальні відділення ЛПУ, ізолятори, санпропускники тощо) проводять 0,15 % робочою водною емульсією засобу “Авіцин”.  Обробці підлягають підлога, сидіння, підлокітники стільців, кушеток, диванів та інші предмети, з якими могли контактувати пацієнти.          

      3.3.2. Підлогу зрошують використовуючи розпилюючу апаратуру, інші поверхні протирають ганчір’ям, змоченим водною емульсією. Норма витрати становить 30 – 50 мл/м2  емульсії залежно від типу поверхні (вбирає або  не вбирає вологу).

      3.3.3.  Дезінсекцію проводять щоденно по закінченні прийому пацієнтів за відсутності сторонніх людей. Засіб прибирають вологим способом з додаванням кальцинованої соди (1 столова ложка на 1 л води) з поверхонь,   з якими   можуть    контактувати    люди   (поверхні  стільців,  кушеток тощо)                      

не раніше, ніж за 15 – 20 хв після обробки. Повне прибирання приміщень необхідно проводити наступного дня перед прийманням відвідувачів.

4. Застережні заходи

     4.1. Обробку пацієнтів та одягу проводити в добре провітрюваному приміщенні.

     4.2. З метою запобігання потрапляння засобу на слизові оболонки очей та носоглотки перед обробкою волосся необхідно пов’язати навколо голови (нижче волосся ) бавовняну косинку, згорнуту джгутом. При використанні пацієнтом контактних лінз їх необхідно зняти перед застосуванням засобу. Для захисту слизових оболонок статевих органів і анального отвору необхідно використовувати марлеві або ватні тампони.

     4.3. При появі свербежу, ознак подразнення або висипання на шкірі засіб необхідно змити негайно. Не слід обробляти людей із захворюванням та ушкодженням волосяної частини голови, а також з проявами алергії до медичних і косметичних засобів; дітей віком до 5 років, вагітних, матерів – годувальниць.

      4.4.  При обробці одягу способом зрошення використовувати засоби індивідуального захисту : халат або комбінезон, косинку, клейончастий або прогумований фартух і нарукавники, рукавички гумові технічні або рукавиці бавовняні з плівковим покриттям, респіратори універсальні РУ – 60 М або РПГ – 67 з протигазовим патроном “А” і захисні окуляри : ПО – 2, ПО – 3, моноблок.

      4.5.  Заражені вошами речі замочують у щільно закритих ємностях.

3.4. Уничтожение тараканов

Для уничтожения синантропных тараканов средство «Авицин» используют в виде 1,0% водной эмульсии (в случае резистентной к перметрину популяции - 2% в.э.). Инсектицидное средство наносят на предметы обстановки, в местах обитания тараканов и на путях их передвижения к воде и пище. Обрабатывают пороги, щели вдоль плинтусов и прилегающие к ним участки стен и пола, вдоль труб водопроводной, канализационной систем (особенно в местах их ввода и вывода), щели в стенах, за дверными коробками, вокруг раковин, под ванной и т.п., за предметами обстановки (буфеты, столы, полки, стеллажи) и др. Норма расхода инсектицидного средства «Авицин» составляет 50 мл/м2 обрабатываемой поверхности. Обработку проводят одновременно во всех помещениях, где обнаружены тараканы. При большой заселенности помещений насекомыми обрабатывают смежные помещения в целях ограждения их от заселения тараканами. Погибших и парализованных тараканов систематически сметают и уничтожают (сжигают, спускают в канализацию). Повторные обработки проводят по энтомологическим показаниям.

3.5. Уничтожение мух

Для уничтожения имаго мух на открытом воздухе используют 0,55% водную эмульсию средства «Авицин». Норма расхода водной суспензии 100 мл/м2. Обработке подлежат мусоросборники и ограждения вокруг них, свалки, стены: дворовых построек, скотных сараев, дворовых туалетов и прочих построек.

Для уничтожения личинок комнатных мух в жидких отбросах рекомендуется использовать 1-2% водную эмульсию при слое жидких отбросов толщиной до 0,5 м. Норма расхода средства 500 мл/м . Для обработки твердых отбросов толщиной слоя до 0,5 м рекомендуется использование 1 -2% водной эмульсии при норме расхода 1 л/м и 5 при глубине отбросов свыше 0,5 м - 2 л/м2. Обработке подлежат: выгребные ямы, дворовые туалеты, отходы и пищевые отбросы. Повторные обработки проводят по энтомологическим показаниям.

3.6. Уничтожение блох

Для уничтожения блох в помещениях инсектицидным средством «Авицин» используют 0,55% водную эмульсию. Обрабатывают поверхность пола, щели за плинтусами, стены и др. на высоту до 1 м. Норма расхода 50 мл/м2 обрабатываемой поверхности. Повторные обработки проводят по энтомологическим показаниям.

3.7. Уничтожение постельных клопов

Для уничтожения постельных клопов используют 0,55% водную эмульсию средства «Авицин». Средство наносят на места обитания и концентрации насекомых. Обрабатывают щели в стенах и мебели, кровати, за плинтусами из расчета 50 мл/м . Постельные принадлежности не обрабатывать!

Повторные обработки проводят по энтомологическим показаниям.

3.8. Уничтожение комаров

Для уничтожения окрылённых комаров в помещениях используют 0,15% водную эмульсию средства «Авицин». Средством орошают выборочно места посадки комаров в хорошо проветриваемых помещениях, а также наружные стены строений. Норма расхода составляет 50 мл/м2 на невпитывающих жидкость поверхностях (стекло, кафель) и 100 мл/м2 на впитывающих жидкость.

Для уничтожения личинок комаров используют 0,012% водную эмульсию «Авицин». Средство равномерно разбрызгивают по поверхности природных водоёмов нерыбохозяйственного значения и городских водоёмов: подвалов жилых домов, сточных вод, пожарных ёмкостей при норме расхода жидкости 200 мл/м2. Повторные обработки проводят по энтомологическим показаниям при появление в них личинок комаров 2-3 возраста.

Написать отзыв