Представитель ООО "Антарес Вестерн Гейт" телефон Viber: +380995655955
Ваша корзина пуста!

Категории

1164.67 грн.
 • 12 или более: 860.00 грн.
  24 или более: 850.00 грн.
 • Модель: 5288512

Средство "Альфацин 10% к.э.», обладает широким спектром инсектицидного действия

 

                                             Методичні вказівки

із застосування засобу інсектицидного «Альфацин 10% к.е.»

 для знищення синантропних комах

 

 

 1. Загальні положення

 

 1. .  Повна назва засобу : інсектицидний засіб «Альфацин 10% к.е.».

 

 1. .  Виробник : ТОВ “Дезснаб - Трейд” (Російська Федерація).

        

         1.3. Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. % : піретроїд альфациперметрин – 10,0 (діюча речовина); ПАР – 14,4, ізопропіловий спирт – 5,0, розчинник до 100 (допоміжні речовини).

         

          1.4. Форма випуску та фізико-хімічні властивості засобу.  Концентрований інсектицидний засіб «Альфацин 10% к.е.» має вигляд прозорої рідини світло жовтого кольору зі слабким запахом розчинника. Концентрат добре змішується з водою, утворюючи робочі емульсії, які не залишають плям на обробленій поверхні, легко змиваються .

 

          1.5. Призначення засобу. Інсектицидний засіб «Альфацин 10% к.е.» призначений для використання в сфері медичної дезінсекції на об’єктах різних категорій фахівцями організацій, які мають право на проведення дезінсекційних  робіт.

           Засіб рекомендований:

           - для знищення синантропних комах (таргани, мухи, блохи, постільні блощиці, мурашки (робочі особини), комарі (личинки, імаго) у виробничих і житлових приміщеннях за відсутності людей, дитячих установах (крім спалень та ігрових кімнат), лікувально-профілактичних закладах (за винятком палат для хворих) і на підприємствах торгівлі, громадського харчування;

           - для знищення імаго комарів при обробці місць їх знаходження у приміщенні та личинок у закритих водоймах підвальних приміщень житлових та інших споруд. Засіб застосовується у вигляді робочих водних емульсій.

         

1.6.   Специфічні біологічні властивості засобу. Засіб «Альфацин 10% к.е.» є інсектицидом широкого спектра дії. Специфічні властивості засобу – гостру та пролонговану (більше 5 тижнів) залишкову дію – обумовлює  діюча речовина альфациперметрин – високо активна сполука з групи синтетичних піротроїдів, яка характеризується швидкою контактною та кишковою дією проти більшості комах.  

 

1.7. Токсичність і небезпека засобу. За ступенем впливу на організм теплокровних засіб згідно з ГОСТ 12.1 007 – 76 та ДСанПіН 8.8.1.002 – 98 при одноразовому пероральному надходженні до шлунку належить до 3 класу помірно небезпечних речовин; при нанесенні на шкірні покриви – до 4 класу мало небезпечних речовин. При інгаляційному впливі робочою водної емульсії (0,1%) у вигляді аерозолів за зоною гострого біоцидного ефекту віднесено до 2 класу високо небезпечних речовин, пара – до 4 класу мало небезпечних. За величиною зони підгострого біоцидного ефекту пара 0,1% водної емульсії засобу належить до 3 класу помірно небезпечних речовин відповідно до Класифікації ступеню небезпеки засобів дезінсекції. У робочій водній емульсії (0,1%) не виявлено сенсибілізуючої, кожно-резорбтивної і місцево-подразнюючої дії. ОБУВп.р.з альфациперметрину – 0,1мг/м3.

                  


     2. Приготування робочих водних емульсій

 

 

2.1. Умови та методика приготування робочих емульсій.

  

Засіб застосовують у вигляді водних емульсій у концентрації 0,001% – 0,01% за ДР, що відповідає 0,01% - 0,1% за розчином. Робочі водні емульсії засобу «Альфацин 10% к.е.» готують у промаркованому посуді шляхом змішування концентрату з водопровідною водою кімнатної температури (18 – 25 0С).        

         Приготування емульсій проводять безпосередньо перед їх застосуванням, постійно і рівномірно розмішуючи протягом 5 хв наважку засобу у відповідній кількості води. Для приготування емульсій певної концентрації виходять з наступних розрахунків (таблиця 1).

        

 

 

Таблиця 1. Приготування робочих водних емульсій засобу «Альфацин 10% к.е.»

 

Цільові види комах

Концентрація робочої емульсії, %

Кількість засобу в робочій водній емульсії, мл

За ДР

За засобом

10л

100л

Таргани

0,01

0,1

1,0

10,0

100,0

Постільні блошиці

0,001

0,01

0,1

1,0

10,0

Блохи

0,001

0,01

0,1

1,0

10,0

Мурашки

0,001

0,01

0,1

1,0

10,0

Мухи

0,01

0,1

1,0

10,0

100,0

Комарі

Імаго

0,001

0,01

0,1

1,0

10,0

Личинки

0,001

0,01

0,1

1,0

10,0

 

 

2.2. Методи обробки.

            При дезінсекційних обробках приміщень методом зрошення використовують дозволену розпилюючу апаратуру різних марок (ручну, ранцеву тощо). Обробку   приміщень  проводять   при      відкритих      вікнах,

кватирках; поверхні зрошують з відстані 20 – 30 см. Засіб не можна розпилювати у повітря приміщення. Суцільна обробка приміщень заборонена, обробляють лише поверхні, які контактують з комахами.    

 

 

3. Спосіб застосування робочих водних емульсій інсектицидного засобу  «Альфацин 10% к.е.» з метою дезінсекції

   

3.1. Застосування засобу для знищення тарганів

3.1.1. Для знищення тарганів робочу водну емульсію 0,01 % (за ДР) концентрації використовують вибірково у місцях виявлення, на шляхах переміщення до води і їжі та проникнення комах до приміщень. Особливу увагу приділяють отворам та шпаринам у стінах, одвірках, порогах, вздовж плінтусів, в облицювальних покриттях, а також вентиляційним віддушинам, місцям вводу та виводу труб водопровідної, опалювальної та каналізаційної систем, місцям навколо мийки, під ванною, за предметами обстановки (буфети, столи, полиці, шафки тощо).

3.1.2. Норма витрати робочої водної емульсії засобу складає 50 мл/м2 поверхонь, що обробляються.

 1.  Обробку проводять одночасно в усіх приміщеннях, де були виявлені таргани. При великій кількості комах обробляють також суміжні приміщення з метою профілактики для попередження міграції та наступного заселення їх тарганами.
 2. Після обробки приміщення залишають зачиненим на 12 – 24 години, потім ретельно провітрюють протягом 30 хвилин. Загиблих і паралізованих комах систематично змітають та знищують шляхом спалення або спускають у каналізацію. Засіб видаляють вологим способом (1,5 % – 2,0 % мильно – содовим розчином) з робочих поверхонь за 12 – 24 години після обробки, але не пізніше, ніж за 3 години до використання об’єкта за призначенням, з інших місць (де це можливо) прибирають за 5 тижнів по загибелі всіх комах або після закінчення строку дії засобу.
 3. Повторні обробки проводять при появі комах у приміщенні.

 

3.2. Застосування засобу для знищення постільних блошиць

 3.2.1. Для знищення постільних блощиць використовують робочу водну емульсію у концентрації 0,001% (за ДР). При невеликій кількості комах обробляють лише місця їх концентрації, які виявляють попередньо перед обробкою. При великій чисельності та у випадках облицювання стін сухою штукатуркою обробці підлягають також місця їх можливого розселення : шпарини вздовж плінтусів,  бордюрів, місць  відставання  шпалер;   дерев’яні

частини диванів, крісел; навкруги дверних коробок, віконних рам та вентиляційних решіток; шпарини в стінах, меблях, а також килими та картини із зворотного боку.

3.2.2. Обробку робочими емульсіями засобу проводять з розрахунку 50 мл /м2   для поверхонь, які всмоктують і не всмоктують рідину. Постільну білизну не обробляти!   

         Одночасно обробку всіх приміщень проводять лише в готелях та гуртожитках, де можливе часте занесення комах.

3.2.3. Після дезінсекції приміщення провітрюють та прибирають вологим способом розчинами миючих засобів, які мають лужні властивості. Повторні обробки проводять при появі комах у приміщенні.

 

 

3.3 Застосування засобу для знищення бліх

3.3.1. Знищення бліх у приміщенні проводять, обробляючи (0,001 % за ДР) робочою водною емульсією засобу стіни (на висоту до 1м), поверхню підлоги у місцях відставання лінолеуму та плінтусів, шпарини за плінтусами, килими, доріжки із зворотного боку. При наявності у приміщенні тварин (кішок і собак) обробляють місця їх відпочинку – килимки, підстилки ( із зворотного боку), які на третю добу витрушують, потім перуть перед застосуванням.

3.3.2 Норма витрати робочої водної емульсії при обробці від бліх поверхонь, які всмоктують або не всмоктують рідину, складає 50 мл/м2 .

3.3.3 При дезінсекції захаращених підвалів спочатку по можливості звільняють їх від сміття, потім старанно зрошують робочою емульсією.Повторні обробки проводять за ентомологічними показаннями.

 

 

 

 

 1. Застосування засобу для знищення мух

3.4.1. Для знищення окрилених мух вибірково зрошують 0,01 % (за ДР) робочою водною емульсією «Альфацин 10% к.е.» місця посадки комах (скло та рами вікон, дверні коробки тощо) у добре провітрюваних приміщеннях.

3.4.2 Для обробки сміттєзбірників, сміттєкамер, площ навколо контейнерів, сандвірного устаткування тощо використовують 0,01% (за ДР) робочу водну емульсію.

3.4.3. Норма витрати робочої водної емульсії складає 50 мл/м2.

3.4.4. Засіб прибирають з відкритих місць вологим способом (мильно -             содовим розчином) через одну добу. Повторні обробки проводять за ентомологічними показаннями (при появі окрилених мух).

 

 

 1. Застосування засобу для знищення комарів
  1. Для знищення окрилених комарів вибірково зрошують 0,001% (за ДР)  робочою водною емульсією місця їх посадки у добре провітрюваних приміщеннях. У підвалах, технічних прибудовах, складах емульсією  обробляють ділянки стін та стель у місцях скупчення комарів.
  2. Для знищення личинок комарів у підвалах будинків, використовують 0,001 % (за ДР) водну емульсію, якою рівномірно обробляють місця виплоду комарів. Норма витрати робочої водної емульсії складає 50 мл/м2  поверхні води. Повторюють обробки не частіше 1 разу на місяць при появі личинок.

 

 

 1. Застосування засобу для знищення мурашок

3.6.1 Для знищення рудих хатніх мурашок зрошують 0,001% (за ДР) водною емульсією засобу шляхи їх пересування (доріжки) або місця скупчення.

3.6.2. Норма витрати робочої емульсії складає 50 мл/м2.

3.6.3. Повторні обробки проводять за ентомологічними показаннями при першій появі мурашок у приміщенні.

 

 

4. Застережні заходи при роботі

з інсектицидним засобом «Альфацин 10% к.е.»

 

 1. Застережні заходи при приготуванні робочих емульсій.

    Усі роботи з приготування водних робочих емульсій необхідно проводити з використанням засобів захисту органів дихання, шкіри та очей – у захисному одязі  (комбінезон   бавовняний чи халат,   шапочка    чи   косинка,

фартух з прогумованої тканини або клейонки, гумові рукавиці технічні, спеціальне взуття), у захисних окулярах типу ПО-2, ПО-3, чи    моноблок,    у

респіраторі РПГ-67 або РУ-60-М з патроном марки В. При приготуванні робочих емульсій не розбризкувати концентрований засіб.

 

4.3.Застережні засоби в умовах застосування засобу «Альфацин 10% к.е.» для обробки окремих обєктів.

       Обробку приміщень робочою емульсією проти синантропних комах та наступне прибирання проводять при відкритих вікнах, кватирках у відсутності людей та тварин, в тому числі птахів та риб. Продукти харчування заздалегідь складають у щільно закриті ємності або виносять з приміщення. Після обробки приміщення провітрюють не  менше 60 хвилин. По завершенні дезобробок спецодяг знімають та провітрюють, руки, обличчя та інші відкриті ділянки тіла, на які могли попасти краплини емульсії, вимивають з милом. Перуть спецодяг при необхідності, але  не рідше 1 разу на тиждень у гарячому мильно-содовому розчині. Індивідуальні засоби захисту зберігають в окремих шафках у спеціальному приміщенні.          Обробленими засобом приміщеннями не можна користуватися до їх прибирання,  яке проводять не раніше ніж за 12-24 годин після закінчення робіт з дезінсекції. Засіб видаляють з місць, де він може контактувати з людиною (в першу чергу з підлоги, робочих поверхонь столів, шаф, полиць тощо) спочатку ганчір’ям, потім вологим способом (мильно-содовим розчином ). У місцях, де не існує загрози попадання засобу в їжу (за плінтусами, трубами тощо), його прибирають по закінченні дії засобу (за 5 тижнів ). Прибирають приміщення при відчинених вікнах, кватирках.

   

 

Написать отзыв